Wsparcie Żyrardowskiego Szpitala dla Ukrainy! Dobro zawsze wraca.

Z wielką satysfakcją Informujemy, że żyrardowski szpital zebrał i przekazał specjalistyczną pomoc humanitarną obywatelom Ukrainy za pośrednictwem fundacji ESPA, która w przeszłości wspierała działalność Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego sp. z o.o.

Prezes szpitala przy współpracy i akceptacji Starosty Powiatu Żyrardowskiego zdecydował przekazać część zasobów znajdujących się w szpitalnych magazynach ofiarom wojny. Do akcji przyłączyli się nasi partnerzy i dostawcy, z którymi szpital współpracuje na co dzień, a także pracownicy oddziałów szpitala, którzy również przekazali liczne dary. Natomiast pracownicy działu technicznego aktywnie włączyli się w logistykę i załadowanie TIRa, który w już piątek 4 marca wieczorem wyruszył w drogę do Ukrainy. Transport został zorganizowany i opłacony przez fundację ESPA z Legnicy.

Wśród przekazanych darów znajdują się szczególnie przydatne wyroby medyczne takie jak sterylne fartuchy barierowe, maski chirurgiczne, czepki, rękawiczki, kombinezony ochronne dla personelu medycznego zajmującego się zaopatrywaniem ran osób poszkodowanych oraz specjalistyczne płyny dezynfekcyjne, a także inny drobny sprzęt medyczny jak igły czy strzykawki. Wśród darów znalazły się też artykuły pierwszej potrzeby, materiały do codziennej higieny, żywność dla dzieci i odzież.

Jesteśmy przekonani, że dobro zawsze wraca, bo jeszcze nie tak dawno szpital obdarowywany był przez wiele instytucji, a dzisiaj sam może pomagać innym. To dzieło pomocy na pewno nie ostatnim aktem braterstwa z Ukrainą, ponieważ w dalszym ciągu trwa zbiórka i poszukiwanie źródeł wsparcia. Dodatkowo wczoraj skontaktował się z nami Lwowski Szpital Wojskowy i poinformował swoich potrzebach.

Wsparcie Żyrardowskiego Szpitala dla Ukrainy! Dobro zawsze wraca.