Nowatorski zabieg w CZMZ w Żyrardowie

Z dumą informujemy, iż w dniu 27.01.2022 r. w Oddziale Chirurgii Ogólnej po raz pierwszy w historii Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie przeprowadzony został nowatorski zabieg Endoskopowej Cholangiopankreatografii Wstecznej (ECPW) z usunięciem złogu z dróg żółciowych.

Zabieg wykonany przez zespół w składzie: lekarz chirurg Mariusz Łazarz oraz pielęgniarka Anna Dymecka u Pacjentki w wieku 73 lat zakończył się pełnym sukcesem, a chora już w kolejnym dniu opuściła Oddział Chirurgii Ogólnej.  ECPW, którego wykonanie możliwe jest w Żyrardowskim Szpitalu jest jedną z najskuteczniejszych metod diagnostyki i leczenia chorób dróg żółciowych i trzustki, stanowi również najmniej inwazyjną metodę leczenia tego typu schorzeń.

Nowatorski zabieg w CZMZ w Żyrardowie