Gmina Puszcza Mariańska wspiera szpital!

Kolejna Gmina włącza się w historyczny remont! 300 tys. zł przekaże na rzecz szpitala Gmina Puszcza Mariańska. Umowa w tej sprawie została podpisana w Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego. Pieniądze zostaną wykorzystane na I etap termomodernizacji placówki, czyli ocieplenie głównych budynków A i B.

W uroczystości podpisania umowy udział wzięli:

• Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz
  • Członkowie Zarządu Powiatu Żyrardowskiego Stanisław Nalej i Andrzej Koźbiał
  • Wójt Gminy Puszcza Mariańska Michał Staniak
  • Wiceprzewodniczący Rady Gminy Puszcza Mariańska Zbigniew Brzezicki
  • Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetowo – Gospodarczej oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Wacław Seliga
  • Radna Gminy Puszcza Mariańska Aneta Gędziarska
  • Skarbnik Gminy Puszcza Mariańska Elżbieta Zdziebłowska
  • Prezes Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Marcin Pluta
  • Dyrektor ds. Lecznictwa CZMZ sp. z o.o. Szymon Jagodziński
  • Główny Księgowy CZMZ sp. z o.o. Daniel Aptapski

Porozumienie to efekt wcześniejszych ustaleń pomiędzy Starostą Żyrardowskim Krzysztofem Dziwiszem, a samorządem Gminy Puszcza Mariańska oraz innymi samorządami Powiatu Żyrardowskiego. Jak informuje prezes spółki CZMZ Marcin Pluta, do tej pory podobne umowy podpisały miasta: Żyrardów oraz Wiskitki, które w maju br. przekazały ze swoich budżetów na ten sam cel po 700 tys. zł.

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego skierował prośbę dofinansowania remontu szpitala do wszystkich samorządów Powiatu Żyrardowskiego. Termomodernizacja CZMZ jest największą i najszerzej zakrojoną od lat inwestycją w infrastrukturę spółki.

Gmina Puszcza Mariańska wspiera szpital!