Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Kardiologiem Roku 2022

Mamy przyjemność poinformować, iż Dyrektor ds. Lecznictwa w Naszym Szpitalu, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Lekarz medycyny Szymon Jagodziński, Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog, został laureatem i zajął I miejsce w konkursie w kategorii Kardiolog Roku 2022 w województwie łódzkim.

Plebiscyt zorganizowany został przez Polska Press Grupę oraz Dziennik Łódzki. Jest to jeden z największych tego typu plebiscytów medycznych w naszym kraju.

Do konkursu Doktor Jagodziński został zgłoszony przez jednego ze swoich Pacjentów z poprzedniego miejsca pracy w Łasku, woj. Łódzkie. Zaszczytne tytuły zostały przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie a następnie – na szczeblu wojewódzkim. Doktor Jagodziński został wyróżniony za fachowość, zaangażowanie, i podejście do Pacjentów. Nagrodę Hipokrates 2022 odebrał w dniu 17 listopada 2022 roku z rąk Pana Mirosława Malinowskiego Redaktora Naczelnego Dziennika Łódzkiego podczas uroczystej gali finałowej, podsumowującej plebiscyt medyczny w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi. Grono nominowanych było bardzo szerokie – między innymi  Lekarze rodzinni, Pediatrzy, Stomatolodzy, Chirurdzy, Fizjoterapeuci, Pielęgniarki, Położne oraz Farmaceuci. Nagrody oraz wyróżnienia zdobyli pracownicy ochrony zdrowia, którzy niosąc pomoc i ratując zdrowie i życie Pacjentów są jednocześnie cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej.

Gala Dziennika Łódzkiego i przyznanie nagród na szczeblu wojewódzkim to wstęp do finału ogólnopolskiego, czyli do ogólnopolskiej gali plebiscytu. Finał konkursu odbędzie się 2 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu z rąk Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego. Spodziewamy się, że także i na tej gali Doktor Jagodziński zostanie laureatem na poziomie kraju. Będziemy Państwa informowali na bieżąco. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia. Partnerem strategicznym plebiscytu jest APTEO. Łódzką galę Patronatem Honorowym objął Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

Marcin Pluta, Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie jest dumny, iż Doktor Szymon Jagodziński pracuje właśnie w Naszym Szpitalu, będąc zarówno Ordynatorem Oddziału Chorób Wewnętrznych jak i Dyrektorem ds. Lecznictwa Placówki. Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż dla Szpitala, że w swoich szeregach posiada tak zdolnego i utytułowanego fachowca. Doktor Jagodziński swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem z wielką przyjemnością dzieli się z innymi Lekarzami pracującymi w CZMZ Sp. z o.o.

Doktor Szymon Jagodziński:
Cieszę się z wyróżnienia. Jest to dla mnie motywujące do dalszego doskonalenia. Szczególnie miłe dla mnie jest to, że docenili mnie Pacjenci. Obecnie w Szpitalu w Żyrardowie kładziemy szczególny nacisk na sprawne przyjmowanie Chorych bez długiego oczekiwania w Izbie Przyjęć. Od 1 grudnia otwarty będzie Oddział Dziecięcy, Położnictwo i Neonatologia, dzięki czemu Rodzice nie będą musieli jeździć do odległych szpitali, a Wszyscy Mali Pacjenci będą mogli być przyjęci przez Pediatrię bez zbędnego oczekiwania w Izbie Przyjęć. Jestem kardiologiem, w związku z czym jest możliwość diagnostyki chorób serca, nadciśnienia, nawet w trybie jednodniowym w Oddziale Wewnętrznym – bez kolejek. Staramy się zapewnić kompleksową opiekę nad Pacjentem poprzez realizowanie zabiegów w Oddziale Chirurgii za pomocą zespołu doświadczonych specjalistów chirurgii. W Naszym Szpitalu funkcjonuje też Oddział Neurologii, Oddział Reumatologii oraz Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Naszego Szpitala w Żyrardowie.

Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Kardiologiem Roku 2022