Tytuł "Położna roku 2019" przyznany Położnej z Żyrardowskiego Szpitala.

W dniu 4 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za zajęcie I miejsca w Powiecie Żyrardowskim w kategorii „Położna roku” w plebiscycie „Hipokrates Mazowsza 2019”. Zaszczytny tytuł Położnej roku 2019 przyznany został pracującej w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Żyrardowskiego Szpitala Położnej – Barbarze Marczak.

Nagroda wręczona została przez d. n. med. Jacka Sawickiego - Prezesa Zarządu CZMZ sp. z o.o., dr. n. med. Cezarego Chmieleckiego – Dyrektora ds. Lecznictwa,  Panią Annę Dudzińską – Przewodniczącą Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Panią Helenę Falkowską -  Skarbnik Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Przyznanie tej zaszczytnej nagrody stanowi potwierdzenie profesjonalizmu oraz zaangażowania  personelu medycznego oraz gwarancję najwyższej jakości opieki medycznej na jaką mogą liczyć przyszłe mamy, które zdecydują się na poród w Żyrardowskim Szpitalu.